۸۸۹۱٧٤٤۹
سبد خرید
ورود اعضا
 
خانه
تلگرام
کارشناسی ارشد
دکتری
راه موفقیت در کنکور
کتابخانه الکترونیک
خانه روانشناسی
خدمات مشاوره
برنامه کلاسها
فرم خام
بسته های ـآموزشی کتاب
آزمونهای آزمایشی
کارگاه ها آموزشی

موقعیت شغلی با مدرک کارشناسی ارشد مجموعه روانشناسی

موقعیت شغلی با مدرک کارشناسی ارشد مجموعه روانشناسی

 

روانشناسی عمومی، روانشناسی بالینی و روانشناسی بالینی کودک و نوجوان

با به وجود آمدن مسائل و مشکلات اجتماعی در جوامع مختلف و با توجه به آنکه ایران جزو کشور های در حال توسعه می باشد ، اختلافات و مشکلات روانی نیز افزایش یافته است.

این امر باعث شده که وجود روانشناسان بیشتر در جامعه احساس شود تا با علم خود تنش های روانی ، اختلافات زناشویی و مسائل این چنینی را رفع و رجوع کنند. بنابراین آینده شغلی این رشته مشخص است، فارغ‌التحصیلان و حتی دانشجویان گرایش‌های عمومی و بالینی روانشناسی عمدتا در تیمارستان ها، بیمارستان‌های عمومی و خصوصی، مراکز بازپروری، مراکز آموزشی، مدارس و ... مشغول به کار روانی و روان درمانی می شوند.

دانشجویان کارشناسی ارشد گرایش روان‌شناسی بالینی کودک و نوجوان نیز می توانند در بیمارستان ها، مراکز آموزشی و درمانی، مهد کودک‌ها و مدارس پیش دبستانی مشغول به کار شوند.

 

روانشناسی صنعتی سازمانی

در چند سال اخیر با رشته روانشناسی صنعتی سازمانی موقعیت شغلی مناسب و خوبی ایجاد شده است. با مدرک کارشناسی ارشد این رشته، به علاوه شغل و جایگاه مناسب در بین روانشناسان و مدیران صنایع، درآمد مناسبی حاصل شده است. اما مسلما داشتن درجه دکترا شانس بهتری برای درآمد بیشتر مهیا می سازد. روانشناسان صنعتی و سازمانی از علم خود برای حل مسائل و مشکلات در محیط کار استفاده به سزایی می کنند.

فعالیت های به خصوص روانشناسان صنعتی سازمانی در زمینه های مثل: افزایش و بازده کارآیی کارکنان، تطبیق کارگر با شغل مناسب او ، ایجاد انگیزش های روانی در کارکنان، مشاوره شغلی، مشاور مدیر سازمان، ارتباط مطلوب در میان کارکنان ، ارتباط بین کارگران و کارفرما، مشورت در رسیدن به اهداف و ...از جمله کارهایی است که یک روانشناس صنعتی و سازمانی نقس مهمی دارد.

درامد یک سال کارشناس ارشد روانشناسی در صنایع به طور معمول به 100 میلیون تومان نیز می رسد، در حالی که درآمد یک سال یک فرد با مدرک دکتری روانشناسی صنعتی سازمانی به 120 میلیون در سال هم خواهد رسید.

محل فعالیت روانشناسان صنعتی سازمانی عموما در سازمان ها، کارخانه‌های بزرگ دولتی و خصوصی، ادارات دولتی و خصوصی، محیط های صنعتی، و نیز در بازار می باشد.

 

روانشناسی کودکان استثنایی

دانشجویان و فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری روانشناسی کودکان استثنایی میتوانند در مراکز اصلاح تربیت و بازپروری کودکان، مراکز نگهداری بیماران روانی و عقب‌افتاده ذهنی مشغول به فعالیت در این زمینه بپردازند.

 

روانسنجی

با مدرک و علم روانسنجی در ادارات دولتی و خصوصی، نیروی انتظامی، در دانشگاه ها و پژوهشگاه ها، مراکز نظر سنجی، مدارس، مهدکودک ها ، ندامتگاه ها، بیمارستان های روانی و ... میتوان به عنوان روانسنج فعالیت کرد.

 

مدرک کارشناسی ارشد

به طور کل با مدرک کارشناسي ارشد با گرایش های مختلف مجموعه روانشناسی و نیز با داشتن مجوز از سازمان نظام روانشناسی و سازمان بهزیستی (با گذراندن 800 ساعت کارآموزی در مراکز دارای مجوز )، می توان به تاسیس کلینیک مشاوره اقدام کنند و نیز با اخذ مجوز امکان تاسیس مهد کودک ، یا خانه سالمندان می توانند اقدام کنند.

با دارا بودن چنین شرایطی روانشناسان می توانند در مراکز دولتی، مراکز بهزیستی، سازمان زندان ها و کانون اصلاح و تربیت نیز فعالیت داشته باشند.

یکی دیگر از زمینه های فعالیت مناسب برای روانشناسان، موسسات و مراکز آموزشی هستند که به عنوان مدرس تخصصی در رشته و گرایش های روانشناسی علم خود را به اشتراک گذاشته و روانشناسان آینده را راهنمایی و رهنمود کنند.

 

گروه آموزشی دکتر سورانی

اطلاعات تماس

88901622 -021 ، 88917446 -021

infoebneyamin@yahoo.com

خیابان ولیعصر - بالاتر از بهشتی نرسیده به پارک ساعی - کوچه دل افروز (وزرا) - پلاک 4

88917449 -021

گالری تصاویر
© کلیه ی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به موسسه آموزش عالی آزاد ابن یمین می باشد