۸۸۹۱٧٤٤۹
سبد خرید
ورود اعضا
 
خانه
تلگرام
کارشناسی ارشد
دکتری
راه موفقیت در کنکور
کتابخانه الکترونیک
خانه روانشناسی
خدمات مشاوره
برنامه کلاسها
فرم خام
بسته های ـآموزشی کتاب
آزمونهای آزمایشی
کارگاه ها آموزشی

استعداد تحصیلی در آزمون دکتری روانشناسی

استعداد تحصیلی در آزمون دکتری

آزمون دکتری در رشته های مختلف همچنین در روانشناسی، مشاوره و علوم تربیتی به صورت نیمه متمرکز و از سال 1395 با عنایت به طرح ادغام هم در دانشگاه آزاد و هم در دانشگاه سراسری در کشور برگزار می شود. مرحله اول این آزمون، به صورت کتبی و مرحله دوم شامل انجام مصاحبه از افراد پذیرفته شده در مرحله اول می باشد. مواد آزمون مرحله اول برای هر رشته و گرایش های روان شناسی شامل دروس عمومی آزمون دکتری دربردارنده دو درس استعداد تحصیلی (GMAT) و زبان عمومی انگلیسی می باشد. درس استعداد تحصیلی یکی از مواد آزمون دکتری است که از تنوع موضوعی بالا نیز برخوردار است.

این درس، خود شامل بخش های مختلف درک مطلب، منطقی، تحلیلی، کمیتی و تجسمی می باشد که دانشپذیران داوطلب آزمون دکتری روانشناسی و مشاوره باید به این سرفصل ها توجه قابل ملاحظه ای داشته باشند. داوطلبان آزمون دکتری سال 1396 باید برای موفقیت برای سه درس استعداد تحصیلی، زبان عمومی و نیز آمار و روش تحقیق زمان و تلاش بیشتری لحاظ کنند زیرا با توجه به تغییرات حاصل شده در آزمون دکتری تخصصی امسال در مجموعه روان شناسی و علوم تربیتی که ما اعضاء دپارتمان روان شناسی، مشاوره و علوم تربیتی و نیز دانشپذیران موسسه برای آزمون پیشه رو تلاش میکنیم اهمیت بیشتری دارند.

استعداد تحصیلی به همراه زبان عمومی انگلیسی یکی از دروس عمومی مرحله اول (کتبی) آزمون دکتری است. استعداد تحصیلی یا همان (GMAT)، شامل بخش های متنوعی می باشد. آزمون GMAT ، یک آزمون دانشی نیست، برای حل تست های این آزمون در بخش های مختلف می بایست تکنیک ها و نکات مربوطه را فراگرفت و با انجام تمرین بر روی تست ها، تسلط یافت.

این موضوع در تمامی پنج بخش آزمون استعداد تحصیلی برقرار می باشد. بنابراین ، برای کسب موفقیت در آزمون دکتری روانشناسی نیازمند دانش پایه ای یا مطالعه قبلی در خصوص موضوعات مربوطه نیست، بلکه ذهنیت را باید به سمت تمرین و فراگیری نکات سرفصل های این درس باشیم.

برای موفقیت در یادگیری صحیح و جامع استعداد تحصیلی ، یادگیری تکنیک ها، مهارت ها، نکات و ... یا همان درسنامه ضرورت دارد چون بدون یادگیری آنها تقریبا نمی توان کاری را از پیش برد، مرحله بعد کار روی تست ها می باشد که نیاز مند تست زنی و تمرین روش تست
زنی است. یادآور می شوم آزمون استعداد تحصیلی یک آزمون مهارتی است و نه دانشی. بنابراین انجام تمرین در هر یک از بخش های این آزمون برای رسیدن به تسلط در خصوص موضوعات و سرفصل های این درس ضروری می باشد.

دلیل ناموفق بودن افراد در یادگیری و موفیقت و درصدپایین در درس استعداد تحصیلی در آزمون دکتری، عدم یادگیری تکنیک ها و نکات مربوطه می باشد، در نتیجه (GMAT) صرفا تمرین بر روی سوالات و حل تست نمی باشد، بلکه بایست درسنامه را فراگرفت و سپس تمرینات مربوطه را انجام داد که نیاز مند مدرس و یا کلاس های فراگیری و آمادگی کنکور و یا راه هایی شبیه است که داوطلبین استعداد تحصیلی را از بطن یاد بگیرند.

اطلاعات تماس

88901622 -021 ، 88917446 -021

infoebneyamin@yahoo.com

خیابان ولیعصر - بالاتر از بهشتی نرسیده به پارک ساعی - کوچه دل افروز (وزرا) - پلاک 4

88917449 -021

گالری تصاویر
© کلیه ی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به موسسه آموزش عالی آزاد ابن یمین می باشد