۸۸۹۱٧٤٤۹
سبد خرید
ورود اعضا
 
خانه
تلگرام
کارشناسی ارشد
دکتری
راه موفقیت در کنکور
کتابخانه الکترونیک
خانه روانشناسی
خدمات مشاوره
برنامه کلاسها
فرم خام
بسته های ـآموزشی کتاب
آزمونهای آزمایشی
کارگاه ها آموزشی

روزهای قبل از کنکور...

روز های پر اهمیت قبل از کنکور

سرانجام بعد از چندین ماه تلاش و كوشش، به روزی خواهید رسید که با حضور در یك آزمون چند ساعته نتیجه كار و زحمات خود را بگیرید؛

روزهای قبل از كنكور، بسيار بسيار مهم هستند. مواردي وجود دارد كه اگر آنها را رعايت كنيم ، در جلسه كنكور نشاط و شادماني بسيار زيادي (از نظر جسمي و ذهني) خواهيم داشت.

پس به توصیه های زیر كاملاً توجه نمایید تا در آن روز بتوانید به بهترین نحو از توانایی های خود استفاده كنید:

1- توصیه قطعی این است که از هفته آخر به بعد ، یادگیری جدید را کنار بگذارید . یادگیری مطالب جدید باعث می شود ، در یادآوری آنچه قبلاً آموخته اید دچار مشکل شوید.

2- دقت کنید چه مطالبی را قبلاً زود فراموش می کردید ودر فهم کدام یک اشکال داشتید ، در مرور باید به این مطالب بیشتر تاکید کنید.

3- مجموعه تست سالهای (موجود در سایت) ، قبل به شما در مرور مطالب کمک می کند . ضمن اینکه از این کار برای مرور مطالب نیز کمک می گیرید، اما کار تست زدن را جدی تر از قبل انجام دهید. به این معنی که زمان پیشنهادی را خیلی دقیق رعایت کنید ، تا تمرینی باشد برای جلسه کنکور .

4- از مجموعه تست هایی که شبیه دفترچه های واقعی کنکور هستند استفاده کنید . تا چشمانتان به نوع حروف و اندازه آنها عادت کند و مهمتر از همه ، یاد بگیرید که چگونه وقت تان را سرجلسه کنکور تنظیم نمایید .

5- حتماً درتمرین های تست مجموعه ای که انجام می دهید، تکنیک های مدیریت زمان را اجرا نمایید و این مطلب را فراموش نکنید که شما نباید درسرجلسه آزمون وقت کم بیاورید و باید برسید یک بار تمامی سوال ها را مطالعه کنید.

6- حضرت علی (ع) می فرماید: " بزرگترین سرمایه انسان اعتماد بنفس است"
ارز یابی ضعیف از خود و ناچیز دانستن اندوخته های علمی به ضعف روحیه و ازدست دادن اعتماد به نفستان منجر می شود. توصیه می شود که از افکار منفی همچون سختی سؤالات کنکور. و عدم توانایی خود در جلسه کنکور بپرهیزید. افکار منفی شما را نسبت به جلسه کنکور و پاسخگویی به سؤالات دچار تردید کرده و نهایتا اعتماد به نفستان را تضعیف می کند.
دراین روزها به خود ترس و تردید راه ندهید،به خودتان اعتماد کنید ومطمین باشید که یکی از پذ یرفته شد گان کنکور خواهید بود.

7- در این روز های آخر بزگترین مسؤلیتها بر دوش خانواده هاست که باید روحیه بچه ها را تقویت کنند و به جای اینکه هر دقیقه و هر ثانیه به بچه ها تذکر بدهند که امتحان دارند و باید درس بخوانند محیطی آرام ،امن و به دور از تنش برای آنها فراهم کنند تا فرزندشان در این چند روز باقی مانده تا کنکور بیشتر استراحت کنند و روحیه مناسب داشته باشند.

توکل بر خدا
اگر شما در یک سال گذشته تلاش لازم را کرده اید دیگر نباید نگران نتیجه باشید و آن را به او که مظهر عدالت است بسپارید.چون خداوند متعال هیچ تلاشی را بدون نتیجه نمی گذارد.

 

اطلاعات تماس

88901622 -021 ، 88917446 -021

infoebneyamin@yahoo.com

خیابان ولیعصر - بالاتر از بهشتی نرسیده به پارک ساعی - کوچه دل افروز (وزرا) - پلاک 4

88917449 -021

گالری تصاویر
© کلیه ی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به موسسه آموزش عالی آزاد ابن یمین می باشد