۸۸۹۱٧٤٤۹
سبد خرید
ورود اعضا
 
خانه
تلگرام
کارشناسی ارشد
دکتری
راه موفقیت در کنکور
کتابخانه الکترونیک
خانه روانشناسی
خدمات مشاوره
برنامه کلاسها
فرم خام
بسته های ـآموزشی کتاب
آزمونهای آزمایشی
کارگاه ها آموزشی

خلاصه نویسی کتب و منابع کنکوری

خلاصه نویسی کتب و منابع کنکوری

مطالعه دقیق و نکته یابی در درس خواندن برای یادگیری بهتر مطالب کنکور بسیار تاثیر گذار است. میزان مطالب کمتر و مفهومی تر شده و همچنین مرور مطالب به شیوه صحیح انجام می گیرد. خلاصه نویسی اين امکان را فراهم مي‌کند که تمام مطالب و مباحث مرتبط با يک موضوع را که درکتاب درسي، جزوه، کتاب کمک آموزشي و هر منبع ديگري پراکنده باشد را در يک جا جمع ‌آوري کرده و از پراکنده خواني جلوگيرين مود.

به طور کلی شیوه صحیح خلاصه نویسی مطالب و مباحث برای آمادگی کنکور ارشد و دکتری یک صرفه جویی در زمان است که با توجه به شرایط سنی و کاری داوطلبان آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری زمان فاکتور بسیار مهمی قلمداد می شود.

چگونگی خلاصه نویسی در روانشناسی

بهتر است در حین خواندن، تمام نکات اصلي و کليدي متن را علامت‌گذاري و حاشيه‌ نويسي کنیم. به طور مثال در درس آمار و روش تحقیق در روانشناسی باید به دنبال متون اصلی و کلمات کلیدی و مخصوصا راه حل هایی باشیم که در کمترین زمان به جواب برسیم. زیرا سر جلسه آزمون وقت زیادی برای حل مسائل طولانی نداریم، باید با استفاده از راه های صریح و سریع نکته و تست درس آمار و روش تحقیق زمان را سر جلسه آزمون برای اداره آزمون ذخیره کنیم.

برای اینگونه خلاصه نویسی و نکته یابی و مخصوصا کنترل زمان نیاز است که ما به آن مطلب تسلط داشته باشیم و در صورت عدم وجود تسلط کافی نیاز به کمک و مشورت کار آمد داریم که این امر از طریق مشاوره با مشاوران، بسته های کمک آموزشی ، بهره گیری از تجربیات و علم اساتید و مدرسین روانشناسی با حضور در کلاس های آمادگی کنکور روانشناسی ، استفاده از منابع گرایش های روانشناسی که از اضافه خوانی جلوگیری می کند، صورت خواهد گرفت.

درک خلاصه نویسی کنکوری

خلاصه نویسی به درک و فهم داوطلبان کمک شایانی می کند، به طور مثال در درس آمار و روش تحقیق در گرایش های مختلف روانشناسی به نحوی که بتواند مسائل پژوهشی آنها را با موفقیت حل نماید، به درک نیاز به خلاصه نویسی رسیده ایم.

با مطالعه دقیق و منظم نکته ها و کلمات کلیدی درس آمار و روش تحقیق، دانشجویان معلومات لازم را درباره روش های آماری که بیشترین کاربرد را درعلوم انسانی و نیز آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری دارند کسب می کنند. این نکات تستی و کنکوری روش های اساسی امار و کاربرد آنها را حتی به دانشجویانی که اطلاعات و معلومات چندانی ندارند آموزش می دهد. به همین دلیل ، عملیات ریاضی مربوط به فرمول ها به طور کلی حذف و فقط تعدادی از علائم ریاضی که داوطلبان با بیشتر آنها آشنا هستند به همراه مثال های ملموس، موارد مورد نیاز داوطلبین به شمار می روند.

همواره به یاد داشته باشیم که خلاصه نویسی، نوعی صرفه جویی در هدر رفتن زمان طلایی آمادگی برای کنکور است.

 

 

 

 

اطلاعات تماس

88901622 -021 ، 88917446 -021

infoebneyamin@yahoo.com

خیابان ولیعصر - بالاتر از بهشتی نرسیده به پارک ساعی - کوچه دل افروز (وزرا) - پلاک 4

88917449 -021

گالری تصاویر
© کلیه ی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به موسسه آموزش عالی آزاد ابن یمین می باشد